Tak už to začalo

Karol / nedeľa, 15 februára 2015 / Publikované v Zaujímavosti

Prvé slnečné lúče vo Vajnoroch po období snehovania a následnej plačkanice vyburcovali môjho psa k ešte väčšej aktivite v prehováraní ma k poriadnemu výletu. Nie len takému peši po uliciach okolo domu.  A tak k tomu prišlo. Zobral som bicykel a išli sme. Nie, že by sme už po novom roku neboli jazdiť, ale stará a nová sezóna musí byť predelená prítomnosťou snehu a tak sa za odštartovanie bikovačky 2015  počíta až tento výjazd.

Na cestu som si vybral môj elektrobicykel, už dlhšiu dobu odservisovaný a zazimovaný čakal na novú  výzvu.  Ak máte niekto Russel teriéra určite viete ako pôsobí nasadenie obojka a vytlačenie biku z garáže. Tento malý jadrový reaktor na štyroch nohách vie neuveriteľne presvedčivo vyjadrovať radosť. Kombinácia jeho nadšenia a svietiaceho slnka zahnala aj posledné váhanie, či už je skutočne čas. V hore je ešte stále halda mokrého snehu, preto sme zvolili rovinnú variantu. Po krátkom asfaltovom úseku sme vpálili na pole a poď ho k jazerám. Pravdupovediac bolo viac menej jedno, či som volil jazdu po poľnej ceste alebo priamo po poli. V oboch prípadoch pes energicky pobehoval okolo mňa a ja som sa brodil v kombinácii mokrej bielej hmoty a miest hlbokého a lepkavého blata. Výborný tréning balancu a reakcie na nepredvídateľné podkĺznutie. Voľba eBiku bola rozhodne dobrá, asistencia super pomáhala. Nie, že by som nemakal a riadne sa nespotil, ale umožňovalo mi to niektoré úseky vôbec prejsť a iné som si viac užil vďaka schopnosti udržať vyššiu rýchlosť.

Pri Šurských jazerách bolo perfektne, veľa ľudí tam dávnejšie nebolo a teraz doslova nikto. Pes skúmal všetky zákutia a ja som mal pocit, ako by som cítil pomaličky prichádzať jar. Cestou naspäť sme ešte skontrolovali, ako sa darí našim tradičným miestam (na hrádzi, pri družstve … ) Domov sme sa so psom vrátili riadne špinaví, ale opäť s tým pocitom príjemnej únavy a úplne vyčistenej hlavy.

A čo bicykel ?

Ten bol opäť vo svojej koži. Voľba 29“ kolies, pevného rámu a asistencie systému Bosch je skutočne príjemnou kombináciou na aktuálne podmienky. Možno by už len stálo vyskúšať Fat bike.  Po umytí, ošetrení vidlice a  pohonu, zostávalo už len dobiť batériu.   Veď musí byť už opäť pripravený.

 

Veď to už opäť začalo!

HORE