Bikefest Kálnica

andreag / nedeľa, 24 mája 2015 / Publikované v Zaujímavosti
BikeFest Kalnica

Víkend 29-31.5.2015 ste nás mohli nájsť na obľúbenom Garmin Bikefeste v Kálnici. Je to jedinečný cyklistický festival počas ktorého si zvyčajne môžete jazdiť a testovať obrovské množstvo bajkov a tento rok vďaka nám aj ebajkov na 16 tratiach jedného z najlepších slovenských horských bikeparkov.

Akcia sa konala od piatka 29. mája do nedele 31. Mája. Počas tohto víkendu bol areál prístupný zadarmo a my a naše ebajky boli pre Vás pristavené všetky 3 dni. Bola to výbroná akcia, ak ste to nestihli odporúčame už teraz poznačiť si termín ďalšieho ročníka! http://www.ebajk.sk/wp-admin/post-new.php

Kto to nepozná
DEMA bike park Kálnica sa nachádza 10 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom a 25 km od krajského mesta Trenčín. Z Bratislavy je to do bike centra len 111km, zo Žiliny 101km a z Banskej Bystrice 160km. Na diaľnici odbočíte na smer Beckov a smerovníky vás už budú viesť 6 km do areálu Ski Centrum Kálnica.
Bike park Kálnica vznikol začiatkom roku 2009. Od minulého roku má partnera, výrobno-obchodnú spoločnosť DEMA Senica a.s. a nesie názov DEMA bikepark Kálnica. Má bohatú históriu a na tratiach areálu vyrastali mnohé legendy slovenského downhillu. Zajazdiť si môžete na perfektne značených rôznorodých 16 tratiach, k dispozícii je vlek, ktorý s ebajkom určite nebudete potrebovať.
Počas bikefestu bol pripravený bohatý program, priniesol poriadnu dávku adrenalínu aj zábavy pre všetky vekové kategórie! Štandardne boli k dispozícii skúsení inštruktori a na svoje si prišli aj rodiny s deťmi. Pre tých najmenších organizoval bikepark bikovú škôlku a pre tých starších, zas bikovú školu. Jedným z najväčších benefitov bikeparku je požičovňa bicyklov. Počas festivalu bola možnosť zadarmo odskúšať skoro všetky značky bikov predávaných na Slovensku.

BikeFest ponúkol okrem jazdenia aj super program
Ako historicky prvý event na Slovensku bol tohtoročný slopestyle zaradený do kalendára svetovej série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom! Bola to show plná vysokých poletov a trikov vo vzduchu v podaní tých najlepších z regiónu. Najextrémnejšia show BikeFestu odštartovala v sobotu 30. mája o 13:00 hodine.

<http://www.ebajk.sk/wp-content/uploads/2015/05/Kalnica-mapka.png

Vrchol akcie bol štart Kellys Bikefest maratónu, v nedeľu, 31. mája 2015 o 11,00 hod. Výsledky z veľkého okruhu s dĺžkou 49 km sú v prípade rovnosti bodov rozhodujúce pre konečné hodnotenie Československej MTB Tour.
Bude výborná atmosféra a okrem jazdenia sa bolo na čo pozerať.

HORE