1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

ebajk na Bikefest-e Kálnica 2016

Kto nezažije nevie! Kto však bol posledný májový víkend na Bikefest-e v Kálnici, zažil neuveriteľnú pozitívnu športovú atmosféru. A zábavnú, pretože elektrobicykle v sebe majú jednu magickú vlastnosť – šliapete možno menej ťažko, ale endorfíny prúdia rovnako.

Ebajk tím absolvoval na veľkom cyklistickom podujatí v Kálnici až tri súťaže. Extrémny výšľap, enduro a maratón s klasickými i elektrickými bicyklami.

XC po zjazdovke
Výšľap je veľmi náročná disciplína, po ktorej lapajú po dychu aj tí najstatočnejší cyklisti. U nás je takým náš kapitán športovej sekcie občianskeho združenia e-DNA (elektromobilita v krvi) Daniel Kučera. Jeho ohnivé pedále na Ghost-e Lector ho vyniesli na zjazdovke smerom hore na skvelé druhé miesto v absolútnom poradí MUŽI. Na víťaza mu chýbalo iba 6 sekúnd. Skvelú šou na trati robili elektrobicyklisti od nášho českého partnera Apache, pretože ísť hore zjazdovkou na cestných mestských ebajkoch (aj skladačke) s indiánskymi pierkami pohodovým tempom ako keby fajčili „dýmku míru“ je recesia hodná iba pravých Apačov.

Maratón
Na štart sa v Kálnici postavilo v rôznych kategóriách 11 členov ebajk racing-u a to štyria na klasických bicykloch a siedmi na ebajkoch. Daniel Kučera si nenechal újsť dlhú trať na 49 km a jeho pedále ho v kategórii MUŽI 19-29 rokov umiestnili na 7.miesto, celkovo skončil 15-ty. Na kratšiu trať 23 km sa postavili v kategórii 19-29 Martin Ezechiáš a v kategórii 40+ Karol Guľa a Branislav Lukáč. Všetci traja prešli cieľovou páskou so statočnýmí umiestneniami.

Elektrický maratón
E-bike kategória mala na štarte 21 pretekárov v kategórii PEDELEC a jedného v kategórii OPEN. PEDELEC má podľa legislatívy obmedzený výkon motora na rýchlosť 25 km/hod, kategória OPEN nemá žiadne obmedzenie rýchlosti. Zo siedmych pretekárov ebajk racing–u sa na 1. mieste umiestnil Vladimír Gašparík a hoci kategória žien nebola vyhlásená, najlepšia žena by bola Helena Hrivnáková.

Všetci pretekári boli za svoje výsledky v rámci ebajk racingu riadne obodovaní, pretože maratón bol už druhým podujatím pohárovej súťaže ebajk cup, ktorý vyhlásilo občianske združenie e-DNA. Tretím bude Kellys Green Bike maratón na Železnej Studienke v auguste.

Ďalšie zaujímavosti
Tento rok sa na štart maratónu postavili aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich. Všetci mali u cyklistov v Kálnici obrovský obdiv a rešpekt.

Počas celého Bikefestu od piatku do nedele prebiehali testovacie jazdy na aj na našich ebajkoch. Dokopy si elektrobicykle značky Haibike, Ghost, Lappiere či Apache vyskúšalo enormné množstvo ľudí. Je to aj vďaka prostrediu, v ktorom sa podujatie uskutočnilo, pretože kopce sú ideálnou testovacou trasou pre ebajky. Ak ste to nestihli, navštívte nás. Naša flotila testovacích ebajkov je stále pripravená.

Poďakovanie
Asi slovo ďakujem bolo najčastejšie pri lúčení sa s Kálnicou. Ďakujeme organizátorom – časopisu Biker a ďakujeme všetkým pretekárom za športové ambície a dobrú náladu. Endorfíny sme si odniesli domov a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatia.