1. špecializovaná sieť na predaj a servis elektrobicyklov

Súvisiace články

Bikefest Kálnica – festival pre všetkých

Nebudeme vôbec preháňať, ak tvrdíme, že z kálnického Bikefestu sa stáva jedno z najlepších cyklopodujatí na Slovensku a možno aj ďalej. Organizácia ide každým rokom hore, do väčších detailov a kvality. Všetci cyklisti i návštevníci sa môžu venovať tomu, prečo do Kálnice prichádzajú.

Cieľ pre ebajk racing bol jasný, zúčastniť sa a čo najlepšie obstáť v jednotlivých pretekoch. Zámer pre ebajk centrum bol ponúknuť otestovať návštevníkom naše ebajky značky Haibike, Ghost, Winora a Apache, samozrejme aj s patričným výkladom a informáciami.

Preteky a zábava

S výsledkami sme nadmieru spokojní. Naši elektro-pretekári stáli na stupni víťazov 4x zo šiestich možných, pričom obidve kategórie pretekov elektrobicyklov vyhrali. Ostatní boli tiež viditeľní. Celkovo sa vo všetkých disciplínach na štart postavilo 12 jazdcov, niektorí dali dva rôzne preteky na klasickom bicykli či ebajku (enduro race, XC výšľap, maratón). Žiadne zranenie, žiadne sklamanie. Ebajk – Svet elektrobicyklov špeciálne ďakuje zastúpeniu Haibike za požičanie výnimočných ebajkov na preteky – celokarbónovému hardtailu a celoodpruženému XDURO 10.0. Obidva tieto stroje priniesli pre Daniela Kučeru a Matúša Porubčana zlato.

Výsledky

V priebehu kálnického Bikefestu sa naši štyria pretekári zúčastnili i pretekov STEFE Levočské vrchy. Michal Straka skončil na 2.mieste, Daniel Kučera na 3. mieste, Miro Michálek na 7.mieste, Jano Cibulka na 10. mieste.

V Kálnici to vrelo od piatku, ale naši sa zapojili do pretekov až v sobotu. Na Enduro Race sa zúčastnil Michal Bezák s uspokojivým výsledkom. BIKEFEST XC výšľap popri lyžiarskom vleku je odvážna disciplína pre silu a vytrvalosť a naši sa na ebajkoch týchto extrémnych pretekov zúčastnili v počte šiesti pretekári. Zlato si odniesol na celokarbónovom hardtaili Haibike XDURO 10.0 Matúš Porubčan. 3.miesto si „vytiahol“ Vlado Gašparík, na piatom ženské sily ukázala Hela Hrivnáková, šiesty skončil Braňo Lukáč, siedmy Karol Guľa, ôsmy Laco Frakašovský.

Rýchly Maratón

Najvýraznejšie preteky celého Bikefestu sa schovávajú za slovo maratón. Tam nás nastúpilo z ebajk racingu 6 pretekárov na klasike a 7 na elektrobicykloch.  V klasike sú umiestnenia takéto: Dlhá trať 49 km: 6.miesto Michal Straka (kat.Muži 19-29), Maťo Ezechiáš 31.miesto (M19-29), 14.miesto Vlado Rybár (M30-39). Krátka trať 23 km: Matúš Porubčan 7.miesto (M19-29), Braňo Lukáč 12.miesto (M40-49), Michal Bezák 14.miesto (M19-29).

V e-bike kategórii mal výrazne na vrch kvôli veľa veciam Daniel Kučera (podrobnejší článok a rozhovor s ním o rozdieloch pretekania na klasike a ebajkoch TU), ktorý skončil výrazne na 1.mieste s azda najlepším ebajkom v Kánici celoodpruženým Haibike XDURO FullSeven 10.0. Druhý skončil Vlado Gašparík, Karol Guľa 9.miesto, Roman Pikaly 10.miesto, Laco Farkašovský 12.miesto, Hela Hrivnáková 13.miesto, Miriam Bednárová 14.miesto.